Vikingu pēdas

Vikingu buru laivas paradoksālā kārtā ir bijušas sava laika Nokia, kas sirojumos un tirdzniecības reidos vienoja Eiropas tautas. Vikingu nocietinātās pieturvietas  nereti izaugušas par nozīmīgām pilsētām. Arī šaipus Baltijas jūrai tika meklēti izdevīgākie tirdzniecības ceļi līdz Novgorodai, Kijevai, Konstantinopolei. Savā emuārā turpmākajos rakstos apskatīšu saglabājušās liecības par šo laikmetu, kas atstāja lingvistiskās pēdas arī Latvijā.

Image
Wikipedia

Vikingu dzīvesveids un pasaules uztvere krasi atšķirās no kristīgās pasaules un musdienu cilvēku vērtībām, tādēļ daudzas lietas mums vairs nebūs izskaidrojamas, taču šis laikmets bijis nozīmīgs mūsdienu eiropiešu veidošanās posms.

leo2

Vikingiem līdzi sirojumos devās arī viņu mīluļi mežakaķi (norvēģiski skogkatt, dāniski huldrekat pēc meža laumu huldre vārda), kas palīdzēja ķert peles uz kuģiem. Mežakaķus saistīja ar mīlas dievieti Freiju, ko iztēlojās braucam divu runču vilktajos ratos. Ar vikingiem jeb normaņiem saistīto apgabalu ģerboņos  joprojām var redzēt soļojošas lauvas vai leopradus, kas, visticamāk , radušies vikingu laikmeta norietā.

KategorijasVikingiBirkas: , , , , , ,

Ieraksti komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s